Ciepły montaż

Ciepły montaż

W Polsce najbardziej powszechny jest montaż okien, który opiera się na stosowaniu pianki i silikonu. Metoda ta często wiąże się z powstaniem tzw. mostków termicznych (punkty ścian zewnętrznych przepuszczające ciepło). Ich konsekwencją są zwiększone wydatki na energię a także zawilgocenie izolacji oraz pojawienie się szkodliwego dla zdrowia zagrzybienia. Doskonałą alternatywą tradycyjnej techniki instalacji okien jest ciepły montaż.

Charakterystyka

Ciepły montaż to technologia, która zapewnia trwałe i skuteczne uszczelnienie miejsc połączenia okien z murem. Opiera się na zastosowaniu trzech warstw o ściśle określonych właściwościach, stąd też jego zamienna nazwa – montaż trójwarstwowy. Warstwa zewnętrzna – paroprzepuszczalna, chroni przed wpływem czynników atmosferycznych i zapewnia szczelne zabezpieczenie przed wodą opadową umożliwiając jednocześnie dyfuzję pary wodnej. Wykorzystuje się do niej elastyczną folię paroprzepuszczalną oraz poliuretanową taśmę uszczelniającą. Środkową warstwę między ościeżnicą okna a ścianą wypełnia się materiałem termoizolacyjnym. Do utworzenia wewnętrznej warstwy potrzebna jest folia paroszczelna wykonana z folii aluminiowej wzmocnionej włókniną. Mocuje się ją za pomocą taśmy butylowej (do ścian) oraz taśmy samoprzylepnej (do ościeżnic). Warstwa ta sprawia, że pomieszczenie jest niemal hermetyczne.

Gwarancja jakości

Współdziałanie wszystkich trzech warstw zgodnie z zasadą szczelności „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz” gwarantuje trwałe i szczelne osadzenie stolarki.Ciepły montaż eliminuje powstawanie mostków termicznych, zabezpiecza izolację przed działaniem czynników zewnętrznych i wilgocią, a także zapewnia stałą wentylację.

Etapy montażu:

Etap 1


Taśma paro przepuszczalna i paroszczelna. Wyklejone na ramie Okna.

Etap 2


Umieszczenie ramy okiennej w otworze okiennym.

Etap 3


Wyklejenie taśmy paroprzepuszczalnej na zewnątrz budynku.

Etap 4


Uszczelnienie okna pianką poliuretanową Soudafoam.

Etap 5


Wyklejenie taśmy paroszczelnej wewnątrz budynku.

Etap 6


Okno po montażu widoczne od zewnątrz.

Etap 7


Okno po montażu widoczne od wewnątrz.